Острів Бірючий

Острів Бірючий на азовському морі

Бирючий більший півострів Азовського моря, безлюдний і мальовничий куточок півдня України. Прихильники дикої природи, тихого відпочинку і безкраїх видів неодмінно не пошкодують про проведений тут відпустці.

Півострів розмістився в південній частині Федотової коси неподалік від курорт Кирилівка, простягається на 20 км в довжину і 5 км в його широкої частини, територіально розташовується в Херсонській області, але з материкової її частиною жодним чином не пов'язаний ще, як і від коси поділений вузеньких протокою, оточений лиманами і бухтами, куди ще заходять кораблі. Земля острова це Азово - Сиваським державний природний заповідник вважається ключовою його пам'яткою, де можна зустріти побіжно прогулюються тварин, таких як лань, лисиці, єнотовий пес, антилопа сайгак, Асканійський олень, і побачити багатовікові дерева всіляких порід. Однак тільки вміле введення людини в натуральне середовище дозволило ділянці пустельній українського степу перевтілитися в неповторний природний заказник з рідкісними видами звіриний і рослин. Щоб зберегти рідкісну природну фауну, доступ до заповідника обмежений, потрапити, можливо тільки за особливим дозволом. Але, в тому числі і потрапивши сюди, не сподівайтеся негайно побачити мчаться оленів або ж стадо конячок, або ж поганятися за фазанами, тому що простори заповідника дуже завеликі.

Острів Бірючий
Острів Бірючий
Острів Бірючий

Внаслідок маленького числа туристів, півострів і узбережжі досить чисті, море тепле і ніжне. Ще в радянські часи тут була побудована президентська дача, і до цього день, всі президенти України знаходять її прекрасним простором для віддаленого неголосного розваг.

Останні кілька років на острові Бірючий протікає інтернаціональний симпозіум передового мистецтва. Півострів рік за роком стає все більше цивілізованим, збільшується інфраструктура, але все ще ви сповна зможете насолодитися багатством природи і виконати чудовий відпустку в лоні неприборканої природи.

Дивіться також веб-камери на острові Бірючий на нашому сайті і на сайті проекту Кірілловка.Укр.

ЕКСКУРСІЇ В КИРИЛІВЦІ

Любите подорожувати і колекціонувати цікаві спогади? Любите відвідувати оригінальні історичні місця, досліджувати природні заповідники, привозити з відпочинку не тільки загар, але і нові знання? Кирилівка - місце саме для таких людей - активних, допитливих, ентузіастів.

Додати коментар

Комментарий

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Можна вирівняти зображення (data-align="center"), а також відео, цитати тощо.