Ловля пеленгаса, кефалі на Азовському морі

Ловля пеленгаса, кефалі на Азовському морі

Кирилівка, Приморськ, Бердянськ, Н. Костянтинівна Приморський посад, - це прекрасне місце для риболовлі на Азовському морі, яке знаходиться в Україні Запорізької області. Риболовля на Азові - це невимовне задоволення і незабутні враження.

Пеленгас - відноситься до сімейства кефалевих. Її батьківщина - Японське море. У 1960 році почалися проби по акліматизації пеленгаса в Азовському морі і Чорному, які пройшли вдало. Добре пеленгас акліматизувався в Азовському морі, де і відбувається основна ловля пеленгаса.

Ця риба з великою лускою, брусковатое тілом і трьома гострими шипами спинного плавника. Ловля пеленгаса (кефалі) відбувається в різних затоках і бухтах, де він зазвичай харчується (Таганрозький, Бердянський, Обіточна затоки, Утлюкський лиман і Молочний). Ловля відбувається з берега або з човна. З човна ловити пеленгаса легше так, як це риба обережна і при найменшій небезпеці спливає. Для лову потрібна спеціальна снасть. Хто ловить пеленгаса (кефаль) знає, що рибу зловити легко, а наживку, знайти складно. Це черв'як - нереіз, який живе на Утлюкському лимані в грязі. На гачок черв'як насаджують по одному, залишаючи невеликий кінчик в 1 сантиметр. Бажано при кожному закиданні наживку міняти.

Покльовка пеленгаса сильна і стрімка. Якщо все піде в вашу користь, то ви відчуєте силу цієї риби. Пеленгас ніколи не здається на всій відстані з глибини до берега, а на мілководді вона покаже Вам різкі кидки з боку в бік, виходи з води на хвості.

Ловля пеленгаса, кефалі на Азовському морі
Ловля пеленгаса, кефалі на Азовському морі
Ловля пеленгаса, кефалі на Азовському морі

Зупинимося тепер на конструкції оснастки. Снасть досить проста. В кінці основної жилки потрібно надійно прив'язати вантаж вагою до 80 грам в залежності від потрібної дальності закидання. Вище повинні розташовуватися два - три гачка, таким чином, щоб вони не заплутувалися. Для лову з берега необхідно більш потужний спінінг і грузило вагою 60 - 90 грам так, як закид потрібно виробляти на 80 - 100 метрів від берега. Гачки потрібні з довгою цівкою №4 - 6, так як рот у пеленгаса (кефалі) дуже великий. Волосінь краще застосовувати плетену діаметром 0,12 - 0,14, так як вона не має розтягування. Повідці потрібно ставити 3 штуки, довжиною 15 см так, щоб вони не торкалися одне одного. Вставку потрібно робити довжиною 60 см, з волосіні діаметром 0,25, яку кріплять до карабіна.

Найкращий час року лову пеленгаса - весна і літо, коли вода досить прогрілася і пеленгас вже отнерестятся. Також пеленгас непогано бере ранньою весною, коли тільки скотився в море після довгої зими.

Бажаємо, щоб рибалка на Азові стала для Вас незабутнім відпочинком і пригодою.

Додати коментар

Комментарий

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Можна вирівняти зображення (data-align="center"), а також відео, цитати тощо.