Ловля бичка на Азовському морі
Ловля бичка в Кирилівці завжди захоплююча рибалка. У цій статті наведемо опис техніки і снастей лову бичка на Азовському морі з човна. Як приклад, опишемо умови для СМТ. Кирилівка.
В Азовському морі розрізняють кілька видів бичків. Найпоширеніший - бичок-головач за місцевим бус. Також розрізняють: бичок-бубирь, бичок-зеленчак, бичок-пісочник. Найбільший - бичок-мортовік, місцеві рибалки називають його жаба або батіг.
Вибір місця лову бичка на Азовському морі в Кирилівці залежить від погоди. У сонячну погоду прі не великому хвилюванні моря бичок ловиться на глибоких місцях. А в похмуру погоду бичок підходить ближче до берега. З човна ловлять бичка, тримаючи жилку рукою, при цьому клювання визначаться по сіпанню і тремтіння волосіні перекинутої через палець.
Снасть
Снасть - закидушка: метрів 5 волосіні - 0,6 - 0,7 мм. На кінці волосіні - 1 гачок номер десять, дванадцять, з довгою цівкою для зручності зняття риби і забезпечення зручного насадження великої наживки, через 15 - 20 см. Другий поводок кріпиться, витримуючи відстань в п'ятнадцять, двадцять сантиметрів від першого.
Вага грузила підбираєте самі, в залежності від товщини жилки, 0,5 до 1, але менше 0,5 краще не брати - поріже пальці. Ловля на спінінг або вудку, себе не виправдовує.


Наживка
Використовується наживка різноманітна. Використовуються крупнонарезанний шматочками курячий пупок, яловичина. Така насадка не збивається, довго тримається. Також застосовується в якості наживки креветка, дощовий черв'як, червоний гнойовий черв'як.
Накопати хробака в Кирилівці складно, піщані ґрунти не дуже улюблене місце для черв'яків. Брати черв'яка потрібно товстіший, тому що через стилю лову (тягти по дну), він швидко може потріпатися. Тому і ловля на червоного хробака складно вата.
Бичок у всіх жителів користується особливою пошаною. Не дарма ж в місті Бердянськ, що на Азовському морі, рибі-бичку поставлений пам'ятник з написом «Бичкові - годувальнику».