Заповідник острів Хортиця
Admin
11 03 2012
Природа

Є в Україні місця, які здавна притягували людей якийсь невловимою енергетикою. До таких місць належить і острів Хортиця.

Острів Хортиця розташований в самому серці міста Запоріжжя та є найкрупнішим з дніпровських островів. Рослинний і тваринний світ острова настільки різноманітний, що не відразу повіриш у те, що знаходишся в промисловому мегаполісі. На території острова можна зустріти ділянки всіх природних зон, що зустрічаються в Україні: від лісів і степів до скелястих ущелин, чимось нагадують гірські.

Але основним багатством Хортиці стала не природа, а то історична спадщина, яка нам залишили наші предки, що проживали тут. На острові виявлені скіфські кургани і давні язичницькі святилища під відкритим небом. Деякі з цих святилищ нагадують Стоунхендж в мініатюрі, і також виконували роль древніх обсерваторій. У південній частині острова колись розташовувалося давньоруське поселення Протолче, де не раз відпочивали зі своїм військом Київські князі, повертаючись після битв зі степовими кочівниками. За однією з версій, саме на Хортиці прийняв свій останній бій з печенігами князь Святослав.

Безсумнівно, значний пласт культурної спадщини залишила нам епоха козацтва. У північній частині острова можна побачити музейний комплекс «Запорізька січ», який представляє з себе обнесені ровом і частоколом козацькі курені, січову школу, військову канцелярію, церква, діючу кузню і гончарну майстерню. Всі будівлі виконані в тому ж архітектурному стилі і за тими ж технологіями, що і сотні років тому. На території комплексу проводять фестивалі, театралізовані вистави, а крім того тут знімали знаменитий фільм «Тарас Бульба».

Недалеко від «Січі» знаходиться музей запорізького козацтва, де зібрані різні експонати тієї епохи: від козацьких шабель до книг і човнів. Біля музею розташований курган з якого відкривається чудовий вид на ДніпроГЕС і річку. А якщо спуститися з кургану і підійти до самого берега Дніпра, то ви будете вражені високим 40-метровим урвищем, про який десь внизу розбиваються дніпровські хвилі.

Насолодившись цим прекрасним видом, ви можете відправитися на південь Хортиці. По дорозі можете відвідати «кінний театр», де артисти в національних костюмах показують чудеса верхової їзди. Відправившись ж далі на південь, ви потрапите в комплекс «Скіфський стан». Це комплекс курганів, який розташований на найвищій точці острова. Тут ви можете побачити древні кам'яні жорна, ступи, «кам'яні баби». На найвищому кургані є козацька оглядова вежа, з якої видно на 30 кілометрів вдалину.

А ще південніше, біля Хортицького плавнів, є залишки давньоруського городища Протолче, яке відігравало роль форпосту перед територією степових кочівників і контролювало брід на Дніпрі. За однією з версій, саме Протолче стало одним з центрів, навколо якого викристалізувався такий феномен, як запорізьке козацтво.

Туристична інфраструктура острова досить розвинена: можна замовити різні екскурсії, взяти на прокат велосипед. Не становить проблем знайти нічліг і місце, де можна смачно і недорого поїсти. Крім цього, на Хортиці достатньо місць, де можна відпочити "дикуном" - з наметами. Для любителів екстремального відпочинку, на Хортиці організовують стрибки з 42-х метрового мосту на мотузці, а так само заняття зі скелелазіння.

Приїжджайте, Хортиця нікого не залишає байдужим. Неймовірне поєднання природної чистоти і атмосфери старовини обов'язково залишать у вас найприємніші спогади.Відпочинок в Кирилівці

Кирилівка вул.Зелена 22 А

+38 095 343 69 30
+38 097 563 03 98