Ловля пеленгаса, кефалі на Азовському морі
Admin
06 06 2013
Риболовля

Кирилівка, Приморськ, Бердянськ, Н. Костянтинівна Приморський посад, - це прекрасне місце для риболовлі на Азовському морі, яке перебуває в Україні Запорізької області.
Риболовля на Азові - це невимовне задоволення і незабутні враження.

Пеленгас - відноситься до сімейства кефалевих. Її батьківщина - Японське море. У 1960 році почалися проби з акліматизації пеленгаса в Азовському морі і Чорному, які пройшли вдало. Добре пеленгас акліматизувався в Азовському морі, де і відбувається основна ловля пеленгаса.

Ця риба з великою лускою, брусковатое тілом і трьома гострими шипами спинного плавника. Ловля пеленгаса (кефалі) відбувається в різних затоках і бухтах, де він зазвичай харчується (Таганрозький, Бердянський, Обіточна затоки, Утлюкський лиман і Молочний). Лов відбувається з берега або з човна. З човна ловити пеленгаса більш легко так, як це риба обережна і при найменшій небезпеці спливає. Для лову потрібна спеціальна снасть. Хто ловить пеленгаса (кефаль) знає, що рибу зловити легко, а наживку, знайти складно. Це черв'як - нереіз, який живе на Утлюкському лимані в багнюці. На гачок черв'як насаджують по одному, залишаючи невеликий кінчик в 1 сантиметр. Бажано при кожному закиданні наживку міняти.

Покльовка пеленгаса сильна і стрімка. Якщо все піде на вашу користь, то ви відчуєте силу цієї риби. Пеленгас ніколи не здається на всій відстані з глибини до берега, а на мілководді вона покаже Вам різкі кидки з боку в бік, виходи з води на хвості.

Зупинимося тепер на конструкції оснащення. Снасть досить проста. У кінці основної волосіні потрібно надійно прив'язати вантаж вагою до 80 грам залежно від потрібної дальності закидання. Вище повинні розташовуватися два - три гачки, таким чином, щоб вони не заплутувалися. Для лову з берега необхідно більш потужний спінінг і грузило вагою 60 - 90 грам так, як закид потрібно виробляти на 80 - 100 метрів від берега. Гачки потрібні з довгою цівкою № 4 - 6, так як рот у пеленгаса (кефалі) дуже великий. Волосінь краще застосовувати плетену діаметром 0,12 - 0,14, так як вона не має розтягнення. Повідці потрібно ставити 3 штуки, довжиною 15 см так, щоб вони не торкалися одне одного. Вставку потрібно робити довжиною 60 см, з волосіні діаметром 0,25, яку кріплять до карабіна.

Найкращий час року лову пеленгаса - весна і літо, коли вода досить прогрілася і пеленгас вже отнерестятся. Також пеленгас непогано бере ранньою весною, коли тільки скотився в море після довгої зими.

Бажаємо, щоб риболовля на Азові стала для Вас незабутнім відпочинком і пригодою.Відпочинок в Кирилівці

Кирилівка вул.Зелена 22 А

+38 095 343 69 30
+38 097 563 03 98